Nieżyt żołądka - przyczyny, objawy, wsparcie w leczeniu

Dodano:2023-07-03

Nieżyt żołądka i jelit to uciążliwe schorzenie, które może wpłynąć na nasze codzienne funkcjonowanie. Ból brzucha, nudności, wymioty i ogólne osłabienie mogą znacznie utrudniać wykonywanie zwykłych czynności. Właściwa dieta oraz stosowanie odpowiednich preparatów mogą pomóc w złagodzeniu tych dolegliwości. W tym artykule omówimy przyczyny oraz objawy nieżytu żołądka i jelit, a także przedstawimy zalecane produkty wspomagające leczenie.

Przyczyny nieżytu żołądka
Objawy
 tego schorzenia mogą być różnorodne: od nagłego silnego bólu brzucha do biegunki, gorączki i utraty apetytu. Przyczyny nieżytu żołądka również mają różne podłoże. Do najczęstszych zaliczamy:

  • nieodpowiednią dietę, (przejadanie się lub spożywanie suchych posiłków)
  • infekcje wirusowe,
  • zatrucie toksynami bakteryjnymi,
  • działanie niektórych leków,
  • alergie pokarmowe,
  • nietolerancja niektórych produktów,
  • stres.

W niektórych przypadkach zapalenie żołądka i jelit może być jednym z objawów innych chorób

nieżyt żołątka  - narine

  Radzenie sobie z pierwszymi objawami nieżytu żołądka

Gdy pojawią się pierwsze objawy, ważne jest podjęcie odpowiednich działań. Przez kilka godzin zaleca się powstrzymanie się od jedzenia, aby umożliwić jelitom powrót do normalnego funkcjonowania. W tym czasie warto zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu i pić dużo wody. Po ustąpieniu mdłości można wprowadzić delikatne, łatwostrawne produkty do diety, takie jak ugotowany ryż, ziemniaki bez oleju czy suchary. Natomiast należy unikać produktów mlecznych i owoców. Ważne jest przestrzeganie takiej diety przez 3-4 dni, po czym można stopniowo powracać do poprzedniego sposobu odżywiania.

Wsparcie w leczeniu nieżytu żołądka

W leczeniu tego schorzenia mogą pomóc odpowiednie preparaty, takie jak Narum Tab (tabletki) oraz Narum Sachets (saszetki). Narum Tab łagodzi objawy żołądkowe i łagodne wymioty. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia powinni przyjmować 2-3 tabletki 3 razy dziennie, a dzieci w wieku od 6 do 12 lat - 1 tabletkę 3 razy dziennie. Narum Sachets również pomagają w łagodzeniu objawów i mogą być stosowane przez dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia, przyjmując 1-2 saszetki 2 razy dziennie. Dzieci w wieku od 2 do 12 lat powinny przyjmować 1-2 saszetki dziennie. Zaleca się stosowanie tych preparatów przez okres 4-6 tygodni.

W przypadku przewlekłego przebiegu nieżytu żołądka i jelit lub innych schorzeń objawowych, zaleca się konsultację ze specjalistą w celu ustalenia długoterminowego planu leczenia. Warto pamiętać, że przed zastosowaniem jakichkolwiek produktów zawsze należy zapoznać się z informacjami zawartymi na opakowaniu.

Nieżyt żołądka i jelit może być uciążliwym problemem, ale odpowiednie leczenie, dieta i stosowanie odpowiednich preparatów mogą pomóc w złagodzeniu objawów i przywróceniu komfortu zdrowia. Jeśli dolegliwości utrzymują się lub nasilają, zawsze warto skonsultować się z lekarzem w celu uzyskania dalszych wskazówek i pomocy medycznej.    

Kliknij w produkt i przejdź do zakupu:

             

Narum Tab - PROBIOTYK NA ZDROWY ŻOŁĄDEK         Narum Sachets W TRAKCIE i PO ANTYBIOTYKOTERAPII

 

Copyrights © by Vitaway LLC, Vardanansts str., lane 2, bldg. 4/39, 0010, Armenia

Ukazane treści mają charakter informacyjny, nie zastępują kuracji lekarskich. Mogą być wykorzystywane przez użytkowników wyłącznie na własną odpowiedzialność. Zalecamy konsultacje z lekarzem.