Jak oczyścić wątrobę domowymi sposobami?

Dodano:2023-04-14

Wątroba jest jednym z najważniejszych organów w naszym ciele; pełni ponad 500 różnych funkcji. Jest to narząd, który cały czas pracuje, spełnia wiele ról takich jak detoksykacja czy filtracja, bierze udział w procesie metabolicznym oraz związana jest z magazynowaniem. W tym artykule poruszymy takie zagadnienia, jak: funkcje wątroby, czego wątroba nie lubi, jak o nią zadbać, oczyszczanie wątroby wg Moritza, wpływ bakterii Lactobacillus acidophilus Er-2 317/402 Narine na wątrobę.

Po co nam wątroba?

Wątroba pełni wiele niezwykle istotnych funkcji, bez niej nie moglibyśmy funkcjonować. Przyjrzyjmy się nieco bliżej najważniejszym z nich.

 • metabolizuje tłuszcz, białko i węglowodany – rozkłada te związki, zmieniając je w substancje odżywcze oraz energię. Nadmiar magazynuje,
 • usuwa toksyny – wątroba neutralizuje substancje, które uznaje za niebezpieczne dla organizmu. Są to różnego rodzaju używki jak np. alkohol, leki,
 • reguluje poziom cukru we krwi – wątroba przekształca węglowodany w glukozę. Nadmiar glukozy przekształcany jest w kwasy tłuszczowe,
 • produkuje żółć – jest ona potrzebna do trawienia tłuszczów oraz wchłaniania rozpuszczalnych w nim witamin jak A, D, E i K. Dodatkowo żółć jest potrzebna do prawidłowego funkcjonowania jelit,
 • magazynuje witaminy i substancje odżywcze – wątroba magazynuje różnego rodzaju substancje. Zapasy uwalnia, gdy organizm ich potrzebuje.

oczyszczanie wątroby

Co obciąża wątrobę?

Wątroba ma niesamowite właściwości regeneracyjne, pracuje bardzo ciężko, dlatego musimy o nią dbać oraz jej nie przeciążać. Odpowiedź na pytanie czy wątroba boli? Brzmi nie, ponieważ nie jest unerwiona. Warto wiedzieć, że kłucie w boku, które dokucza wielu osobom, jest związane z rozpychaniem otoczki wątrobowej. Co szkodzi wątrobie:

 • leki – ich nadmierne przyjmowanie bardzo wpływa na wątrobę, która musi je wszystkie metabolizować. Pamiętajmy, że środki przeciwbólowe należy brać tylko w sytuacjach mocnego bólu,
 • alkohol – prowadzi do bardzo poważnych uszkodzeń komórek wątroby. Powoduje stłuszczenie, zapalenia, a nawet marskość wątroby,
 • niewłaściwe odżywianie – szczególnie zbyt duża ilość tłuszczów oraz cukrów. Składniki te powodują spowolnienie pracy wątroby, otłuszczenie jej i wiele innych poważnych dolegliwości.

Problemy z wątrobą? Oczyszczanie według Andreasa Moritza

Andreas Moritz to ekspert w dziedzinie medycyny naturalnej, który opracował metodę oczyszczania wątroby i opisał ją w książce „Oczyszczanie wątroby i pęcherzyka żółciowego”. Według Moritza zaburzenia wątroby negatywnie wpływa na funkcjonowanie innych ważnych narządów w naszym organizmie szczególnie serca, nerek oraz mózgu. Uważa, że jednym z największych zagrożeń są kamienie żółciowe, które tworzą zatory w wątrobie. Z tego powodu wątrobę należy oczyszczać. Wymienia on objawy, wskazujące na chorą wątrobę: spowolniona przemiana materii, wzdęcia, biegunki, zaparcia, gorycz w ustach, żółty nalot na języku, zmiany skórne, nawracające infekcje, skurcze i odczuwanie zimna w kończynach, chroniczne zmęczenie, zaburzenia snu.

Jak oczyścić wątrobę?

Najpierw należy się przygotować: zaczynamy 6 dni przed właściwym oczyszczaniem. W tym czasie trzeba przejść na lekkostrawną dietę, bez produktów pochodzenia zwierzęcego, nabiału oraz potraw smażonych, warto też unikać zimnego jedzenia i picia, schłodzenie wątroby ogranicza działanie oczyszczania. Moritz zaleca odstawienie suplementów oraz leków, które nie są niezbędne do zachowania zdrowia. Przede wszystkim środki farmaceutyczne zażywane na własną rękę. Codziennie należy pić 960 ml soku jabłkowego tłoczonego na zimno. Uwaga, soku nie wolno pić przed posiłkami, w trakcie jedzenia, tuż po jedzeniu, a także przed snem. Dodatkowo należy pić od 6 do 8 szklanek wody. W tym czasie można również przyjmować bakterię Lactobacillus acidophilus Er-2 317/402 Narine, która przygotuję i wzmocni organizm.

Oczyszczanie właściwe metodą Andreasa Moritza + bakteria Lactobacillus acidophilus Er-2 317/402 Narine

W szósty dzień kuracji. Należy przygotować następujące składniki:
• 960 ml soku jabłkowego tłoczonego na zimno,
• sok ze świeżych grejpfrutów lub z cytryny,
• gorzka sól (siarczan magnezu),
• oliwa z oliwek tłoczona na zimno.
• bakteria Lactobacillus acidophilus Er-2 317/402 Narine (najlepiej w saszetkach).

Rano: należy wypić cały sok jabłkowy oraz zjeść lekkie śniadanie. Tego dnia można jeść owoce, warzywa oraz pić soki owocowe. Wszystko ciepłe, bez białka i tłuszczu.
Po godzinie 13.30 nie można już spożywać żadnych posiłków. Można pić wodę.
O 17:00 należy wykonać lewatywę z odrobiną soku z cytryny oraz bakterią Narine (zawartość 1- 2 saszetek czystej bakterii).
O 18:00 przygotowujemy wodę z solą - do 750 ml wody dodajemy 4 łyżki gorzkiej soli. Pijemy pierwszą dawkę roztworu (¾ szklanki).
O 20:00 pijemy kolejną porcję roztworu (także ¾ szklanki).
O 21:00 należy powtórzyć oczyszczanie jelita grubego z odrobiną soku z cytryny oraz bakterią Narine (zawartość 1- 2 saszetek czystej bakterii).
O 21:30 należy wycisnąć sok grejpfrutów. Do słoika wlewa się ¾ szklanki soku oraz ½ szklanki oliwy z oliwek, dokładnie mieszamy.
O 22:00 stajemy przy łóżku (nie siadamy) i wypijamy całą przygotowaną miksturę, następnie kładziemy się na łóżku na plecach z uniesioną głową (musi być wyżej od żołądka), nie ruszając się przez co najmniej 20 minut. W nocy można poczuć konieczność wypróżnienia się.
Następnego dnia o godzinie 6:00 i 8:00 rano należy wypić dwie ostatnie porcje wody z solą, a o 10:00 świeżo wyciśnięty sok z owoców. Pół godziny później można zjeść owoc, a o 11:30 - lekkostrawny posiłek. W kolejne dni też należy jeść lekkostrawne posiłki. Wieczorem i przez kolejne dni należy przyjmować Lactobacillus acidophilus Er-2 317/402 Narine, która wzmocni organizm i jelita.
Efekty oczyszczania: wielokrotne wodniste wypróżnienia, na początku będzie się wydalać kamienie z resztkami jedzenia, a później same kamienie żółciowe. Kamienie mogą mieć różny rozmiar, kształt oraz kolor.

Kilka istotnych uwag:

 • oczyszczanie wątroby najlepiej przeprowadzić tak, aby 6 dzień wypadł w piątek, wtedy wydalanie wypada w sobotę,
 • kobiety powinny przeprowadzać oczyszczenie po miesiączce; kobiety w ciąży nie mogą przeprowadzać zabiegu,
 • gdy raz zacznie się oczyszczanie wątroby, powinno się kontynuować je aż do momentu, w którym przez dwa kolejne płukania nie wydali się żadnych kamieni. Niekiedy należy w tym celu przeprowadzić serię 8-12 zabiegów oczyszczających,
 • odstępy między oczyszczaniem powinny wynosić około 3-4 tygodnie. Kurację powinno się przerwać dopiero wtedy, kiedy nie będzie się już wydalać żadnych kamieni,
 • po wydaleniu wszystkie kamienie z wątroby należy profilaktycznie 1-2 razy na rok oczyszczać wątrobę.
 • przy pierwszym oczyszczaniu mogą nie wyjść żadne kamienie.
 • rezultaty oczyszczania to poprawa samopoczucia fizycznego oraz psychicznego. Zniknięcie wszystkich objawów zanieczyszczonej wątroby.

Lactobacillus acidophilus Er-2 317/402 Narine, dlaczego jest ważna w oczyszczaniu?

Wątroba jest bardzo istotna w funkcjonowaniu naszego organizmu, dlatego warto zrobić wszystko, aby funkcjonowała prawidłowo. Należy prowadzić aktywny tryb życia, jeść zdrowo oraz unikać różnego rodzaju używek. Warto ją wspierać i pomagać w prawidłowej pracy. Bakteria Lactobacillus acidophilus Er-2 317/402 Narine nie tylko wspiera jelita, ale również wątrobę. Według armeńskich naukowców przyjmowanie bakterii Narine bardzo pozytywnie wpływa na wątrobę. Stanowi ona wsparcie podczas oczyszczania, dzięki niej organizm jest silniejszy i zabezpieczony. Podczas pierwszych dni oczyszczania, gdy przyjmujemy bakterię, zakrzewia się ona i wspomaga wątrobę oraz cały organizm, podczas oczyszczania właściwego chroni i wzmacnia jelita.


NARUM-SASZETKIZalety przyjmowania Lactobacillus acidophilus Er-2 317/402 Narine

 • poprawia funkcjonowanie układu odpornościowego;
 • hamuje występowanie reakcji alergicznych;
 • rozkłada pożywienie, jednocześnie dostarcza do organizmu składniki mineralne i odżywcze;
 • poprawia metabolizm;
 • likwiduje stany zapalne w jelicie i zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby układu pokarmowego;
 • walczy z niekorzystną mikroflorą;
 • obniża poziom złego cholesterolu we krwi.Kiedy warto
sięgnąć po Lactobacillus acidophilus Er-2 317/402 Narine?

 • przy infekcjach jelitowych;
 • po przyjmowaniu antybiotyków;
 • w celu oczyszczenia organizmu z toksyn;
 • aby poprawić funkcjonowanie jelit;
 • w stanach przewlekłego stresu;
 • przy stanach zapalnych żołądka i dwunastnicy;
 • wspomagająco w leczeniu skutków urazów popromiennych, zatrucia metalami ciężkimi i truciznami przemysłowymi;
 • przy problemach z trzustką i z wątrobą;
 • przy alergiach i stanach atopowych, zarówno u dzieci, jak i u osób dorosłych.

Kliknij w produkt i przejdź do zakupu

Narum Sachets W TRAKCIE i PO ANTYBIOTYKOTERAPIIBibliografia:
Moritz A., Rozszerzone oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego, Białystok 2018.

 

Copyrights © by Vitaway LLC, Vardanansts str., lane 2, bldg. 4/39, 0010, Armenia

Ukazane treści mają charakter informacyjny, nie zastępują kuracji lekarskich. Mogą być wykorzystywane przez użytkowników wyłącznie na własną odpowiedzialność. Zalecamy konsultacje z lekarzem.