Najnowsze wpisy

Probiotyki a trądzik – holistyczne podejście do leczenia trądziku

Dodano:2023-11-23

Skóra twarzy jest unikalną wizytówką każdego człowieka, definiującą tożsamość i wyjątkowość. Trądzik, jest chorobą skóry, negatywnie wpływa na samopoczucie, szczególnie w okresie dorastania, kiedy budujemy swoją tożsamość. Choć często uważa się trądzik za problem hormonalny młodzieży, zdarza się, że pojawia się po 40 roku życia, co stanowi pewne wyzwanie dla stereotypowego postrzegania tej przypadłości.

Legionella - bakteria życiodajnej wody. Czy mamy się czego obawiać?

Dodano:2023-10-10

W ostatnim czasie po cowidowym spustoszeniu jakie przez miesiące powodowały wirusowe doniesienia w mediach, kolejne zaniepokojenie mogła wzbudzić informacja o śmiertelnych przypadkach zakażenia bakterią Legionella pneumophila w Polsce. Czy faktycznie mamy się czego obawiać? Jak sobie radzić z bakterią, która jest z nami od lat?

Liofilizacja – sposób na zdrowe produkty sezonowe przez cały rok

Dodano:2023-08-04

„Nasze substancje spożywcze muszą być lekarstwem, a nasze leki muszą być substancjami spożywczymi” /Hipokrates/ Odżywianie podobnie jak oddychanie, jest istotną potrzebą człowieka niezbędną do prawidłowego funkcjonowania. Obejmuje nie tylko faktyczne spożywanie pokarmu, ale także najbardziej złożone procesy jego trawienia, wchłaniania i przyswajania w organizmie.

Nieżyt żołądka - przyczyny, objawy, wsparcie w leczeniu

Dodano:2023-07-03

Nieżyt żołądka i jelit to uciążliwe schorzenie, które może wpłynąć na nasze codzienne funkcjonowanie. Ból brzucha, nudności, wymioty i ogólne osłabienie mogą znacznie utrudniać wykonywanie zwykłych czynności. Właściwa dieta oraz stosowanie odpowiednich preparatów mogą pomóc w złagodzeniu tych dolegliwości. W tym artykule omówimy przyczyny oraz objawy nieżytu żołądka i jelit, a także przedstawimy zalecane produkty wspomagające leczenie.

Czym jest mikroflora jelitowa? Przyczyny i skutki zaburzeń mikroflory jelitowej

Dodano:2023-06-12

Mikrobiom człowieka to zestaw mikrobiocenoz, populacji mikroorganizmów kolonizujących różne ekosystemy naszego ciała np. mikrobiota jelit, jamy ustnej, pochwy, nosa, ucha i skóry. Największa ich część bo ponad 60% zamieszkuje przewód pokarmowy. Szacuje się, że mikrobiom to ponad sto bilionów mikroorganizmów o łącznej masie około 2,5 kg. Ze względu na swoje funkcje metaboliczne, produkcję witamin i składników odżywczych, neuroprzekaźników oraz wpływie na nasze życie i zdrowie, często nazywany jest drugim mózgiem.

Jak oczyścić wątrobę domowymi sposobami?

Dodano:2023-04-14

Wątroba jest jednym z najważniejszych organów w naszym ciele; pełni ponad 500 różnych funkcji. Jest to narząd, który cały czas pracuje, spełnia wiele ról takich jak detoksykacja czy filtracja, bierze udział w procesie metabolicznym oraz związana jest z magazynowaniem. W tym artykule poruszymy takie zagadnienia, jak: funkcje wątroby, czego wątroba nie lubi, jak o nią zadbać, oczyszczanie wątroby wg Moritza, wpływ bakterii Lactobacillus acidophilus Er-2 317/402 Narine na wątrobę.

Helicobacter Pylori - zakażenie, objawy, leczenie

Dodano:2023-03-28

Helicobacter Pylori to spiralna Gram - ujemna bakteria, która zasiedla nabłonek żołądka. Nie powinna być bagatelizowana, gdyż zakażenie nią doprowadzić może do wielu dolegliwości i stanów chorobowych, a nawet stać się jednym z czynników sprzyjających wystąpienia raka żołądka.

Mikroflora pochwy i jej wpływ na ochronę przed infekcjami dróg rodnych

Dodano:2023-03-01

U zdrowych dziewcząt i kobiet w wieku 16-40 lat wiodące miejsce w biocenozie pochwy stanowią pałeczki kwasu mlekowego. Zajmują one ponad 95% całej jej mikroflory. Oprócz nich mikroflora pochwy zawiera ponad 300 mikroorganizmów. Dowiedz się więcej na temat mikroflory pochwy czytając ten artykuł.

Czym jest Lizozimo?

Dodano:2023-01-18

W błonie śluzowej jamy ustnej, spojówek i dróg oddechowych, czyli w narządach nieustannie narażonych na działanie różnego rodzaju mikroorganizmów znajduje się lizozym - enzym białkowy mający ogromne znaczenie w budowaniu odporności.

Pasożyty – jakie niosą zagrożenie, jak z nimi walczyć?

Dodano:2023-01-11

Pasożyty – ich nazwa wywodzi się z języka greckiego. W oryginale jest to słowo παράσιτα, oznaczające szkodniki. Jak więc już sama nazwa wskazuje - są one niszczące, wyrządzają krzywdę, szkodę. Poznaniem zagadnienia pasożytów zajmuje się parazytologia, czyli nauka obejmująca zagadnienia dotyczące ich występowania, rozwoju, rozprzestrzeniania, jak również tematyką chorób przez nie wywoływanych.

Bakteria Narine w położnictwie

Dodano:2022-12-09

Ciąża – poród – połóg to szczególne, wyjątkowe, ale także niezwykle trudne okresy w życiu kobiety. Mimo, że każdy z nich jest bardzo dobrze przebadany, rozłożony na czynniki pierwsze to za każdym razem może zaskoczyć. Przebieg każdego z nich jest kwestią indywidualną każdej kobiety i nie da się zaplanować go ściśle, od A do Z. Warto jednak dołożyć starań by okresy te stały się czasem owocnym i przede wszystkim bezpiecznym zarówno dla matki, jak i dla dziecka. Tak, by chwile te nie kojarzyły się przyszłej mamie dobrze i by wspominała je kiedyś pozytywnie.

Rola bakterii probiotycznej Narine w walce z Staphylococcus (gronkowcem)

Dodano:2022-11-23

Łaciński Staphylococcus, czyli bakteria należąca do gram-dodatnich ziarenkowców, wyglądem przypomina grona, stąd też jej nazwa. Gronkowce są względnymi beztlenowcami, rosną jednak również w warunkach tlenowych. Aktualnie znanych jest wiele gatunków gronkowca. W organizmie ludzkim znajduje się natomiast jedynie kilka, z których część naturalnie współtworzy mikroflorę - nie wyrządzając szkody gospodarzowi.

Bakteria Lactobacillus acidophilus Er-2 317/402 Narine w roli radioprotektora

Dodano:2022-11-03

Wydawać by się mogło, że szkodliwe promieniowanie nas nie dotyczy, lecz niestety wcale tak nie jest. Do czynienia mamy z jego dwoma rodzajami: korpuskularnym - wytwarzanym przez reaktory atomowe, będącym zjawiskiem epizodycznym, lecz bardzo istotnym dla osób związanych z radioterapią (po, w trakcie, przed nią) oraz niekorpuskularnym - magnetycznym, otaczającym nas na każdym kroku - poprzez smartfony, telewizory, bluetooth czy Wi-Fi. Mimo, że w ogólnym zarysie promieniowanie niekorpuskularne nie jest szkodliwe dla ludzi, to w sposób pośredni upośledza organizm, uszkadzając jednokomórkowy mikrobiom układu pokarmowego. Regularne przyjmowanie Narine może stać się skutecznym protektorem przed jego szkodliwymi skutkami.

Zwiotczenie mięśni - jak radzić sobie z problemem?

Dodano:2022-10-13

Problemy z napięciem mięśniowych należą do grupy tych trudno definiowalnych. Ich konkretny rodzaj, czy przyczyna niejednokrotnie są ciężkie do określenia. Jedno natomiast jest pewne, niezależnie od przyczyny należy podjąć starania w celu niwelowania skutków takiego stanu rzeczy.

Czym jest SIBO, czyli zespól rozrostu bakteryjnego jelita cienkiego?

Dodano:2022-09-30

SIBO (Small Intestinal Bacterial Overgrowth), czyli zespól rozrostu bakteryjnego jelita cienkiego to zespół klinicznych objawów przewodu pokarmowego będących konsekwencją występowania nadmiernej ilości bakterii w jelicie cienkim. Prawidłowo w większości bakterie zasiedlają jelito grube. Kiedy przenoszą się do jelita cienkiego równowaga mikrobioty zostaje zachwiana i pojawiają się dolegliwości jelitowe.